Calendar Icon

Як відновити суспільну довіру до конституційного судочинства?

18.11.2020 12:05 (Обновлено 18.11.2020 в 12:15)

Антикорупційна система країни не може бути ефективною, якщо в основі її не стоїть невідворотність покарання.

Але судді Конституційного суду України (КСУ) мабуть забули про це і спочатку скасували кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а потім і відповідальність за брехню в деклараціях.

Фактично, судді КСУ цим неконституційним рішенням амністували тисячі корупціонерів, які залишаться тепер без покарання, а також себе і деяких своїх колег. Наприклад, голову Конституційного суду Олександра Тупицького, який приховав придбання нерухомості в окупованому Криму, а також суддю Ігоря Сліденка, який взагалі не вважав за потрібне подавати декларації.

Захищаючи себе, судді прописали це рішення так, що визнали неконституційною не конкретну статтю Кримінального кодексу, а кримінальну відповідальність як таку за брехню в деклараціях. Вказана обставина унеможливлює поновлення кримінальної відповідальності за цей злочин шляхом ухвалення нового закону, оскільки навіть у загальних судах такі звинувачення не працюватимуть. Не можна встановлювати кримінальну відповідальність сьогодні на вчора. А якщо залишиться чинним первісне рішення КСУ, то будь-який новий закон буде йому суперечити.

Тому, скоріше за все, виходити з цієї ситуації доведеться шляхом ухвалення президентського законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства». Так це рішення політико-правове і не спирається на букву Конституції, але підтверджує конституційні принципи і відновлює конституційний порядок.

Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9829,46 грн./литр
А-95+25,89 грн./литр
А-9524,58 грн./литр
А-9223,46 грн./литр
ДТ23,58 грн./литр
LPG12,74 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости