xcounter
Calendar Icon

Натуральне джерело харчових волокон: 8 фактів про грушу

30.08.2021 15:25
Светлана Фус, «Facebook»

​Щоб груша більше припала до смаку, розповім вам про її корисні властивості.

По-перше: що це за фрукт? Її солодкі, соковиті і ніжні плоди мають особливість - характерну зернисту м'якоть. Цим груша зобов'язана кам'янистим клітинам, або склереїдам, названих так за свою твердість. Склереїди підтримують і захищають м'які тканини плоду.

Чим корисна груша? Вона натуральне джерело харчових волокон. У 100 г - 14% добової потреби. Містить кремній - 17%, мідь - 10%, залізо - 12% та калій - 6%.

Вітаміну С в ній небагато - 5-6%. Наприклад в яблуці - 11% в 100 г від добової потреби. Серед інших цінних компонентів вітаміни групи В, особливо фолієва кислота (В9), фенольні сполуки, дубильні речовини (таніни). Ці корисні речовини містяться переважно в шкірці плода.

У м'якоті простих вуглеводів 10-12 г на 100 г фрукту. Переважає фруктоза, як і в яблуці, але груша містить ще й солодкий сорбітол, тому вона солодша яблука. Слідкуйте за вживанням солодких фруктів. Надмірне споживання не тільки солодощів але і фруктів може призвести до надлишкової ваги.

Сполуки калію мають сечогінні властивості та сприяють виведенню солей. Фолієва кислота відіграє важливу роль в процесах кровотворення, фенольні сполуки зміцнюють капіляри, мають протизапальну дію.

При загостренні хвороб органів травлення від груш краще утриматися: в них багато клітковини, яка подразнює слизову оболонку кишечника і посилює перистальтику і багато фруктози, яка при надмірному вживанні може викликати підвищене газоутворення.

Як її зберегти? За зовнішнім виглядом груші важко сказати про її стиглість. Плоди збирають і продають недостиглими. Стиглу легко пошкодити. Груші дозрівають при кімнатній температурі. Для прискорення цього процесу плоди можна покласти в паперовий пакет разом з бананами. Стигла груша в холодильнику зберігається 3-4 дні. Якщо перетримати, то перезрілий плід поміняє консистенцію і буде несмачним через оцтову і молочну кислоти, яких немає в стиглій.

Що можна приготувати? Соковиту грушу можна використовувати для приготування різних десертів, як начинку для пирогів, фруктових салатів та інших страв.

Груша не тільки смачна, але і дуже корисна.

Любите грушу? Знали про її корисні властивості?

Темы публикации:
Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости