xcounter
Calendar Icon

Підробіток для поліцейських: дали значок – крутись як хочеш!

16.12.2021 11:00

Навіщо платити поліцейським адекватну часу зарплатню? Хай йдуть і підробляють, якщо на життя не вистачає! Принаймні щось подібне нещодавно озвучило керівництво МВС.

Навіщо платити поліцейським адекватну часу зарплатню? Хай йдуть і підробляють, якщо на життя не вистачає! Принаймні щось подібне нещодавно озвучило керівництво МВС.

Ні для кого вже не секрет, що реформа поліції захлинулась. Якщо згадати, як молоді люди масово вступали в ради Національної Поліції в 2015-2017рр. і порівняти ситуацію з 2021р,. бачимо, що хвиля звільнень з правоохоронних органів не менш вражаюча. І на це є ряд об’єктивних причин: низька зарплата в порівнянні з навантаженням, ризиком, відповідальністю; корупція; провальна кадрова політика тощо. Але однією з головних причин, все-таки є низький рівень забезпечення поліцейського, який по країні становить 13 тис. грн. Варто відзначити, що зарплата поліцейського є найнижчою в системі правоохоронних органів, зокрема службовець НАБУ отримує в 5-6 разів більше.

Питання збільшення фінансування витрат на оплату праці в поліції обговорюється вже не перший місць, але заплата поліцейського залишається стабільно невисоко. І от, нещодавно, Міністр МВС Денис Монастирський повідомляє, шо в міністерстві хочуть надати працівникам поліції можливість підробляти у неробочий час, наприклад в охороні. Стоп. Якщо це черговий жарт, то й він не смішний. Навантаження на середньостатистичного поліцейського й так надвисоке через недокомплектованість особового складу на рівні в 20-30%, а відповідно, коли ж той правоохоронець має ще десь «підробляти»? І це лише одне й не найсерйозніше питання. Таким «благословінням» на працю міністр може банально узаконити хабарництво і корупцію в поліції. А що, за такою логікою, вдень злочинця ловлять, а вночі його охороняють - все легально, прозоро, а головне, ще й податки з додаткових "доходів" сплачуватимуться. А насправді таке вирішення питання несе в собі колосальні ризики для всієї правоохоронної системи, зокрема відкинути її в 90-і роки, коли в міліцію йшли не за зарплатою, а за посвідченням, повноваженнями і легальною зброєю.

Але тішить те, що така «ініціатива» Монастирського не може бути виконана швидко в буд-якому випадку, адже згідно ст.24 ЗУ «Про Національну поліцію» Виконання інших (додаткових) повноважень може бути покладене на поліцію виключно законом. Тож за подібні зміни повинна голосувати Верховна Рада і нам залишається сподіватись на здоровий глузд хоча б частини монобільшості.

Але все одно цікаво, представники "слуг народу" реально не розуміють, що роблять, чи спеціально руйнують правоохоронну систему?

Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини