Ранній заморозок на Київщині: серпень 2026 року відзначився дефіцитом опадів та посухою
Друга декада серпня 2026 року в Україні пройшла під впливом областей підвищеного атмосферного тиску, що призвело до жорсткого дефіциту опадів по всій території країни. Лише в середині декади, на Правобережжі, спостерігалися короткочасні, але незначні зливові опади під час проходження малоактивного холодного атмосферного фронту. На Лівобережжі опадів практично не було або вони були відсутні повністю.
Температура повітря протягом декади зазнавала значних коливань, коливаючись від показників, що значно перевищували норму, до значно нижчих під час впливу атмосферного фронту. Особливо тривожним сигналом став перший заморозок, зафіксований 14 серпня на метеостанції Баришівка Київської області. На висоті 2 см над поверхнею ґрунту температура опустилася до мінус 0,3 °С, що стало найранішим показником за весь період спостережень.
Нестача вологи та її наслідки для ґрунту
Тривалий дефіцит або повна відсутність опадів у другій половині серпня, як і загалом у місяці, не дозволили поповнити запаси продуктивної вологи в ґрунті. Середня кількість опадів за дві декади серпня по країні склала лише 20–40% від норми. Це призвело до того, що верхній шар ґрунту (0–10 см) на площах, призначених для сівби озимих культур урожаю 2027 року, був слабкозволоженим на заході України та сухим на решті території країни.
Негативний вплив посухи на сільськогосподарські культури
Суховії, що посилилися в другій половині серпня, негативно вплинули на пізні сільськогосподарські культури. Спостерігалися пошкодження та передчасне засихання листя кукурудзи та сої. Плодові дерева пізніх сортів частково втратили плоди, а ягідні культури почали в'янути та скидати листя. Ремонтантні сорти ягід зазнали сонячних опіків. Крім того, тривала спека під час цвітіння соняшнику ймовірно призвела до стерилізації та загибелі пилку, що може спричинити пустозерність насіння.


Від втоми від психотерапії до тілесного зцілення: новий тренд у догляді за собою
Бюджетна діра на 27 мільярдів: як Україна втрачає кошти партнерів через внутрішні проблеми
«Мід ас» та «Династія»: як розслідування BIHUS Info викрили корупційні схеми топ-чиновників та бізнесменів
Українці – рушійна сила польської економіки: міфи та реальність
Громадяни формують майбутнє: як люди, а не політики, будують нову демократію
Сенс Банк: від мільярдних позовів до прискореного продажу та корупційних скандалів
«Група-200»: від жарту до бойового ордену. Історія найзухваліших
Від мототрамвая до метро: Як з'явився транспортний зв'язок між берегами Києва











